Zjistit dostupnost

Hotel Romania

Hotel Romania je situován v centru města Karlovy Vary s výbornou dostupností do obchodní a lázeňské zóny (3 min). Hotel Romania nabízí svým klientům ubytování ve 32 pokojích. Všechny pobyty jsou se snídaní. Ostatní stravování mají naši hosté s 10% slevou (plný oběd, plná večeře).

Pokoj je vybaven televizí, bezplatným připojením na Wi-Fi, chladničkou, telefonem, bezplatným trezorem a samostatným soc. zařízením (koupelna a WC). V hotelu se nachází restaurace, která nabízí kvalitní jídla české a mezinárodní kuchyně. Hosté mají možnost parkování se slevou v krytých garážích Hotelu Thermal, který je vzdálený cca 200 metrů.Voucher zakoupíte v recepci hotelu Romania.Parkování není nutné rezervovat předem.

Pro všechny hotelové hosty platí sleva 20% do Alžbětiných lázní, které poskytují rozsáhlou nabídku léčebných procedur, rozpisu pitné kúry, wellness a plaveckého bazénu se saunami. Informace poskytneme také při příjezdu na recepci hotelu.

Výročí hotelu Romania 125 let

letos slavíme 125 let historie
hotelu Romania

Hotel Romania Karlovy Vary byl postaven v roce 1893 v tehdejší Gartenzeile (dnes Zahradní ulice) u říčky Teplá jako Kurhaus Romania a byl „dépendance“ (pobočkou) Hotelu Post. Tento hotel sídlil na protějším břehu Teplé v Egerstrasse (Chebská ulice) a v 60. letech 20. století ustoupil s celou Chebskou ulicí s původní zástavbou z 19. století výstavbě Hotelu Thermal. Romania byla zprvu vlastněna Antonem Schwabbem, následně dům koupili a provozovali Karl Wacker a Marie Zeinar. Několik let byl používán název hotelu „Erzherzog Albrecht“.

Kurhaus Romania byl na svoji dobu moderní elektrifikovanou stavbou s výtahem, studenou i teplou vodou na pokojích a centrálním vytápěním.  Začátkem 20. století, paralelně se stavbou sousedící Hlavní pošty, byla provedena přístavba hotelu.

Po první světové válce v roce 1921 koupila dům Romania akciová společnost Duchcovsko-podmokelská dráha, která od konce 19. století expandovala do hornictví na Sokolovsku. V tomto domě měla své sídlo až do roku 1932. Poté zde zůstalo jen oblastní ředitelství, ale roku 1940, v souvislosti s okupací, se sídlo společnosti opět vrací do Romanie.

V roce 1945 byly důlní provozy znárodněny. Následně byla společnost Duchcovsko-podmokelská dráha zrušena a její majetek (včetně Romanie) byl začleněn do národního podniku Falknovské hnědouhelné doly, později přejmenované na HDB Sokolov. Sídlo důlní společnosti se v roce 1946 přesunulo do Dolního Rychnova u Sokolova. Romanie je i poté využívána jako kancelářská budova. Na začátku 60. let zde sídlí vedení nově budovaného Palivového kombinátu ve Vřesové. Po jeho dostavbě se z Romanie stala podniková ubytovna a takto byla provozována až do začátku 90. let 20. století. V roce 1966 dochází k plynofikaci objektu.

V souvislosti s vkladem ubytovny Romania do majetku nově založené společnosti Sokolovská uhelná a.s. začíná nová etapa tohoto objektu. První velká rekonstrukce probíhá v roce 1993 a ubytovací kapacita Romanie začíná po dlouhých letech opět sloužit veřejnosti.  Postupně byly opraveny jednotlivé pokoje včetně sociálního zařízení, rozvodů vody a topení. Do roku 2009 Romania fungovala jako penzion. Přístavbou jídelny v přízemí a zadní části objektu a následným otevřením restaurace se Romania stává hotelem, jehož hlavní devízou je exkluzivní poloha na rozhraní lázeňské a obchodní zóny v Karlových Varech, příznivá cenová politika a kvalita poskytovaných služeb.

Hotel nabízí ubytování v 32 pokojích včetně snídaně. Samozřejmostí je samostatné sociální zařízení se sprchou a WC. Všechny pokoje jsou vybaveny televizí se satelitním příjmem, chladničkou, telefonem, trezorem a bezdrátovým připojením k internetu Wi-Fi. Hosté si mohou zajít na oběd i večeři ve Staročeské restauraci, která se nachází v přízemí hotelu, a mají také možnost parkování v blízkosti hotelu v garážích Hotelu Thermal. Ročně navštíví hotel zhruba 5 tisíc hostů z celého světa.

Hotel spravuje 100 % dceřiná společnost Sokolovské uhelné, právní nástupce, a.s. společnost Romania s.r.o.

Akce a novinky

Detox v Hotelu Romania

Nabízíme kvalitní, levné ubytování v centru města s bohatou snídaní. Detox v podobě pitné kúry a procedury najdou klienti v Alžbětiných Lázních(www.spa5.cz) po poradě s lázeňskou lékařkou.

Další akce a novinky
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací o cookies..